Iggy Pop i Jarvis Cocker grają dla „Peaky Blinders”

15 listopada 2017
ok. 2 minut czytania

W nowych odcinkach pojawi się cover piosenki przewodniej, czyli „Red Right Hand” Nicka Cave’a, w wykonaniu Iggy’ego Popa i Jarvisa Cockera.

– Co roku producenci szukają innych wykonawców, by nagrali cover – mówi gwiazda „Peaky Blinders”, Helen McCrory. – Jedną z przeróbek „Red Right Hand” przygotowali tym razem Iggy Pop i Jarvis Cocker.

W przeszłości swoje wersje nagrania w telewizyjnym programie przedstawili PJ Harvey i Arctic Monkeys.

Akcja nowych odcinków rozgrywa się pół roku po ostatnich wydarzeniach. Thomas Shelby (Cillian Murphy) otrzyma w wigilię tajemniczy list, z którego wynika, że gangsterom z Birmingham grozi „całkowita zagłada”.

Szef Peaky Blinders w obliczu zagrożenia decyduje się na powrót do rodzinnego miasta. W obsadzie znajdą się ponownie Helen McCrory, Paul Anderson, Joe Cole oraz Tom Hardy jako Alfie Solomons i Charlotte Riley jako May Carleton.

Pod tym adresem można obejrzeć 2-minutowy fragment pierwszego odcinka czwartego sezonu.

Nowa odsłona opowieści o klanie Shelbych zagości na antenie Ale kino+ 22 listopada (na BBC Two 17 listopada).

„Peaky Blinders” to epicki dramat gangsterski, osadzony w latach 20. XX wieku w powojennym Birmingham. Serial zasłynął z inspirującego połączenia kina gangsterskiego w kostiumie i współczesnej muzyki. Na ścieżce dźwiękowej można usłyszeć m.in. utwory Davida Bowiego, który był wielkim fanem serialu, a także Nicka Cave’a czy PJ Harvey. Bohaterami są członkowie rodziny Shelby, która po I wojnie światowej kieruje Peaky Blinders – jedną z najsilniejszych i najbardziej bezwzględnych grup przestępczych w Anglii. Gangiem rządzi Thomas Shelby (Cillian Murphy), który rozwija sieć legalnych interesów. Z czasem Peaky Blinders rozszerzają swoje wpływy na południe Anglii, a zwłaszcza Londyn.

Iggy Pop to wpływowy punkowy twórca, choć w swej wieloletniej karierze sięgał po rock, new wave, jazz czy blues. W 2010 razem z zespołem The Stooges został wprowadzony do Rock and Roll Hall Of Fame. 70-latek ostatnio nagrał z Danger Mouse’em nominowany do Złotego Globu numer „Gold” do tak samo zatytułowanego filmu z Matthew McConaugheyem oraz z Oneohtrix Point Never „The Pure and the Damned” do obrazu „Good Time” z Robertem Pattinsonem i Jennifer Jason Leigh. Wystąpił też w najnowszym dziele Terrence’a Malicka, „Song to Song”.

Jarvis Cocker znany jest najlepiej jako frontman Pulp. Zadebiutował solo krążkiem „Jarvis” w listopadzie 2006 roku, w maju 2009 roku wydał drugą solową płytę „Further Complications”. Ostatni longplay w dorobku jego kapeli to „We Love Life” z października 2001 roku.