Iggy Pop i New Order śpiewają Joy Division

17 marca 2017
ok. 1 minuta czytania

69-latek dołączył do angielskiej formacji podczas koncertu w Nowym Jorku. Razem artyści wykonali „Stray Dog” i „She’s Lost Control” z repertuaru New Order. Fragmenty show można znaleźć pod tym adresem i tutaj.

Występ był częścią benefisu Philipa Glassa. Udział wzięli także g Alabama Shakes, Ben Harper oraz Sufjan Stevens.

Iggy Pop to wpływowy punkowy twórca, ojciec chrzestny punk rocka, choć w swej wieloletniej karierze sięgał po rock, new wave, jazz czy blues. W 2010 razem z zespołem The Stooges został wprowadzony do Rock and Roll Hall Of Fame. Jego ostatnia płyta to „Post Pop Depression” z marca 2016 roku. Materiał jest efektem kooperacji Popa i Josha Homme z Queens of the Stone Age.

Zespół New Order powstał w 1980 roku po śmierci Iana Curtisa, wokalisty legendarnego Joy Division. Pozostali członkowie zdecydowali o kontynuowaniu kariery pod nową nazwą i w nieco zmienionym składzie. New Order szybko stali się jednym z najbardziej cenionych przez krytyków zespołów lat 80. Wśród największych przebojów mają „Blue Monday”, „True Faith, „Round and Round” czy „Crystal”. 26 maja ukaże się nowa, koncertowa płyta bandu „NOMC15”.