Iggy Pop z Danger Mouse’em dla filmu z Matthew McConaugheyem

1 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Utwór nosi tytuł „Gold”. Iggy Pop śpiewa, Brian Burton, czyli Danger Mouse, odpowiada za brzmienie. Piosenka zapowiadać będzie tak samo zatytułowany film Stephena Gaghana (m.in. „Alamo”) o bankrutującym, pechowym biznesmenie, który desperacko poszukuje możliwości zarobku. Na swej drodze spotyka geologa Michaela (Edgar Ramirez), któremu oferuje współpracę. Obydwaj udają się do niezbadanej części dżungli w Indonezji, by spróbować szczęścia w poszukiwaniu złota. Historia jest oparta na faktach.

Wraz z Iggym i Burtonem pracował też kompozytor muzyki ilustracyjnej do obrazu, Daniel Pemberton. – Doświadczyłem nowego sposobu komunikacji, pracując w studiu ze Steve’em Gaghanem i Danger Mouse’em nad „Gold”, piosenką idealnie pasującą do naszych czasów – mówił Iggy Pop.

Trailer filmu można zobaczyć na tej stronie.

Iggy Pop to wpływowy punkowy twórca, ojciec chrzestny punk rocka, choć w swej wieloletniej karierze sięgał po rock, new wave, jazz czy blues. W 2010 razem z zespołem The Stooges został wprowadzony do Rock and Roll Hall Of Fame. Legendą owiane są żywiołowe popisy 69-letniego dziś artysty na żywo. Jego ostatnia płyta to „Post Pop Depression” z marca 2016 roku. Materiał jest efektem kooperacji Popa i Josha Homme z Queens of the Stone Age.

Danger Mouse znany jest z duetu Gnarls Barkley (megahit „Crazy”), a ostatnio głównie jako producent. W 2016 roku nadał brzmienie między innymi ostatniej płycie Red Hot Chili Peppers „The Getaway” i Michaela Kiwanuki „Love & Hate”.