Igor Boxx i Novika na Free Form Festival

23 września 2010
ok. 2 minut czytania

Igor Pudło, współtwórca legendarnego duetu Skalpel otwiera nową dekadę solowym projektem Igor Boxx – „Breslau”. Płyta zainspirowana jest oblężeniem Wrocławia (Festung Breslau) przez Armię Czerwoną w 1945 roku. Jak zapewnia twórca, to dźwiękowa opowieść o sile i bestialstwie bolszewickiej nawałnicy, o determinacji terroryzowanych przez nazistów obrońców miasta. Na scenie Igorowi towarzyszą Magierski z hiphopowego składu White House oraz Mazzoll – wybitna osobowość sceny yassowej.

Występ Igor Boxx prezentujący na żywo „Breslau” będzie światową premierą tego projektu. Koncert odbędzie się w ramach obchodów 20-lecia Ninja Tune. Płyta ukaże się 18 października nakładem właśnie tej wytwórni, ale uczestnicy festiwalu jako pierwsi będą mogli ją kupić bezpośrednio po koncercie.

Novika, zadebiutowała w 1997 roku, wraz z duetem didżejskim Boogie Mafia. Rok później wydała pierwszy utwór „Where Is The Love” z zespołem Futro. Sukces projektu Futro oraz ich debiutanckiego album, przyniósł jej serię nagrań z czołówką niezależnej sceny. Pojawiła się na płytach m.in. Fisza, 15 Minut Projekt, Vienio & Pele i u Andrzeja Smolika, z którym nagrała nominowany do nagrody Fryderyka numer „T.Time”. Podsumowaniem tego okresu była płyta „Feat. Novika” (2004). Dwa lata później ukazał się jej pierwszy, całkowicie autorskiego album „Tricks Of Life” (2006), przygotowany z pomocą takich twórców, jak Envee, Smolik i Artur Rojek. Na początku 2010 roku do rąk fanów trafił następca – przebojowy i pełen energii krążek „Lovefinder”, nagrany wspólnie z Michałem Królem (Fox), Maksem Skibą, Bogdanem Kondrackim czy Emade. Novika od lat jest częścią kolektywu Beat’s Frendly, w którym grała jako DJ, a obecnie śpiewa.

Na festiwalu wystąpią ponadto The Whip, DJ Krush, Chew Lips, autoKratz, Goldfrapp, Coldcut oraz Robyn. Impreza obędzie się 15 i 16 października w Centrum Kultury Koneser w Warszawie.

Ceny karnetów dwudniowych:
od 1 sierpnia do 30 września – 160 złotych
od 1 października – 180 złotych

Ceny biletów jednodniowych:
od 1 sierpnia do 30 września – 95 złotych
od 1 października – 110 złotych
w dniu festiwalu – 130 złotych