Illusion gra na Balctic Games

12 sierpnia 2013
ok. 2 minut czytania

Illusion to klasyka rodzimego ciężkiego grania. Kapela ma na koncie takie kompozycje jak „Cierń”, „Nóż”, „Wojtek”, „Na luzie”, „Vendetta”, czy „Nikt”. Od początku grupie przewodzi charyzmatyczny wokalistka i gitarzysta Tomek „Lipa” Lipnicki”. Kapela powstała w 1992 roku w Gdańsku i funkcjonowała nieprzerwanie do końca dekady lat 90. XX wieku. Jej styl to wypadkowa dokonań takich wykonawców jak Alice In Chains, Soundgarden, Pantera, Rage Against The Machine, Helmet. Trzy pierwsze płyty Illusion pokryły się złotem. W listopadzie 1999 roku Illusion zagrał pożegnalny koncert. Ale powrócił na scenę w 2008 roku. Najpierw na jeden występ we wrocławskiej Hali Ludowej. Trzy lata później doszło już do pełnej reaktywacji zespołu i minitrasy koncertowej. Ukazała się także kompilacyjna płyta, na której Lipa z kolegami zawarli znakomite nowe piosenki – „Solą w oku” (nominowana do Fryderyka i zilustrowana kapitalnym klipem) i „Tron”. Obecnie zespół pracuje nad pierwszą studyjną od 1998 roku.

Octopussy to gdyńska pięcioosobowa załoga, która zadebiutowała płytowo w 2013 roku imiennym krążkiem, promowanym przez utwór „Glorious Legacy Of The Useless Bum”. Muzycy kapeli kochają klimat muzyki z Południa USA, amerykański luz, a także stoner, bluesa i rock and rolla. Skład tworzą Jan Galbas (wokal; także Ampacity), Konrad Ciesielski (perkusja; także Blindead), Marcin Bąkowski (gitara basowa), Piotr Danielewicz (gitara) i Michał Koziorowski (klawisze).

W muzyce Ampacity słychać esencję dokonań artystów z drugiej połowy lat 60. i pierwszej połowy 70. XX wieku, a także stoner i sludge. Formacja zadebiutowała krążkiem „Encounter One”.

Bilety dostępne na ebilet.pl, sieć Empik i sklep Baltic Place.