Illusion i Lipali na 21. Przystanku Woodstock

12 lutego 2015
ok. 1 minuta czytania

Zespół Illusion powstał trzy lata przed pierwszą edycją festiwalu, ale nigdy na tej imprezie nie zagrał.

Illusion jak mało który zespół zasłużył na miano legendy polskiego rocka. W latach 90. XX wieku to właśnie Tomasz „Lipa”, Lipnicki i jego koledzy grali najlepsze, najbardziej niezapomniane koncerty. Nagrali też przeboje „Nóż”, „Vendetta” czy „Wojtek”. W ciągu pięciu lat grupa nagrała pięć płyt i zawiesiła działalność tuż przed nadejściem nowego tysiąclecia.

W 2008 roku Illusion pojawił się na chwilę, dając czadu we wrocławskiej Hali Stulecia. Mimo świetnej atmosfery i gorącego przyjęcia (na koncercie stawiło się dziewięć tysięcy fanów!), na prawdziwy powrót Illusion fani musieli jeszcze poczekać. Jesienią 2011 roku zespół pojawił się w oryginalnym składzie: Lipnicki, Jerzy Rutkowski, Jarosław Śmigiel i Paweł Herbasch. W listopadzie 2011 roku premierę miała płyta „The Best of Illusion”, w czerwcu 2012 roku wydawnictwo „Live”, a w marcu 2014 roku nowy album „Opowieści”.

Występ legendy polskiego rocka na Przystanku Woodstock zostanie nagrany i opublikowany w formie koncertowego DVD.

Pierwszego dnia festiwalu usłyszymy też drugi zespół Lipy. Lipali w rozszerzonym, czteroosobowym składzie wystąpi późnym wieczorem na Małej Scenie. Zagrają utwory z nowej, zaplanowanej na ten rok płyty i stare kawałki w nowym brzmieniu, bo wykonane we czterech.

Przystanek Woodstock odbędzie się 30 lipca w Kostrzynie nad Odrą.