iLoveMakonnen i Colleen Green na OFF-ie

19 maja 2015
ok. 2 minut czytania

Udział w katowickiej imprezie potwierdzili iLoveMakonnen i Colleen Green, a także Pro8l3m, ho99o9, Acid Arab oraz DJ-e ze sceny MasterCard – Auntie Flo, Tornado Wallace i The Revenge.

Spóźniony debiut Makonnena Sherana, nagrywającego pod pseudonimem iLoveMakonnen to wynik tragicznego zbiegu okoliczności – 18-letni wówczas raper zamieszany był w przypadkowe, ale śmiertelne postrzelenie swojego przyjaciela i kolejne lata spędził w policyjnej celi, areszcie domowym i wreszcie na zwolnieniu warunkowym. Cały czas tworzył, wrzucał swoje numery na MySpace, prowadził blog. Jego kariera nabrała tempa, gdy kontrakt ze swoją wytwórnią OVO Sound zaproponował mu Drake (a później zremiksował numer „Tuesday”). Pierwsze oficjalne wydawnictwo rapera z Atlanty, EP-ka zatytułowana po prostu „iLoveMakonnen”, ukazała się w grudniu minionego roku i przyniosła mu nominację do nagrody Grammy. Już teraz gra w Stanach trasy jako headliner, a jego długogrający album powstaje przy asyście m.in. Drake’a, Diplo, Rihanny, Skrilleksa oraz Snoop Dogga, i jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw tego roku.

Colleen Green wychowała się w małym miasteczku w stanie Massachusetts, ale po przeprowadzce do Kalifornii odkryła tamtejszą scenę indie i przepadała w niej bez reszty. Okrzyknięta przez media królową DIY, sama projektuje swój merch i pilnuje interesów, ale przede wszystkim, sama komponuje, wykonuje i produkuje równie hałaśliwe, co wpadające w ucho piosenki. W lutym ukazał się jej trzeci (i drugi dla Hardly Art, oddziału Sub Pop) album zatytułowany „I Want to Grow Up” – i tytuł mówi wszystko. Colleen Green jest wciąż niepokorna i niezależna, ale dojrzała i świadoma swojej wyjątkowości.

Przypominamy, że OFF Festival Katowice odbędzie się w tym roku w dniach od 7 do 9 sierpnia, a wystąpią na nim, oprócz wyżej wymienionych, m.in. Patti Smith grająca „Horses”, Ride, Run The Jewels, The Residents, Sun Kil Moon, Young Fathers, Susanne Sundfør, Sunn O))), Xiu Xiu grający muzykę z „Twin Peaks”, Ten Typ Mes, Jacek Sienkiewicz, Pablopavo i Ludziki, Mick Harvey grający pieśni Serge’a Gainsbourga i Arto Lindsay z zespołem.

Karnety na OFF Festival Katowice 2015 można nabyć w OFF Sklepie lub u naszych partnerów: sieci Ticketpro i Ebilet oraz w salonach Empik.