Imagine Dragons grają dla Transformersów

15 maja 2014
ok. 1 minuta czytania

Utwór nosi tytuł „Battle Cry” i będzie pojawiać się w kluczowych momentach nowej produkcji Michaela Baya. Fragmentu nagrania połączonego z ujęciami z filmu można posłuchać pod tym adresem.

Rockowy zespół brał udział także w komponowaniu muzyki do dzieła, pracując ze Steve’em Jablonskym i Hansem Zimmerem. – Byliśmy bardzo szczęśliwi, że Dan (Reynolds), Wayne (Sermon), Ben (McKee) i Daniel (Platzman) mogli z nami pracować – komentuje reżyser. – Pamiętam, jak zachwyciły mnie piosenki „Demons” i „Radioactive”, i chciałem mieć podobną energię w filmie. Stworzyli naprawdę epickie brzmienie.

Akcja nadchodzącego obrazu rozegra się cztery lata po ataku na Chicago, który przedstawiono w trzeciej odsłonie. Tym razem fabuła skoncentruje się na grupie potężnych biznesmenów i naukowców, którzy próbują korzystać z wiedzy nabytej z poprzednich konfrontacji z Transformersami i poszerzać granice własnej kontroli, podczas gdy Ziemi zagraża kolejny najazd.

W głównej roli zobaczymy Marka Wahlberga. W filmie wystąpią także Jack Reynor, Nicola Peltz, Stanley Tucci, Kelsey Grammer, Sophia Myles i Bingbing Li. Peter Cullen przemówi głosem Optimusa Prime’a, a Frank Welker nowej postaci, Galvatrona.

Polska premiera obrazu „Transformers: Wiek zagłady” odbędzie się 27 czerwca.

Jedyny longplay rockowej formacji Imagine Dragons to „Night Visions” z września 2012 roku.