Imagine Dragons lewitują z Jennifer Lawrence

29 listopada 2016
ok. 2 minut czytania

Grupa przygotowała nagranie zatytułowane „Levitate”. Fragment piosenki z klipem zawierającym fragmenty filmu można obejrzeć pod tym adresem. Numer trafił również do serwisu Spotify.

Muzycy zdradzili też, że pracują nad trzecim albumem.

„Pasażerowie” to historia dwójki pasażerów statku kosmicznego – promu transportującego tysiące ludzi do kolonii zlokalizowanej na odległej planecie. Błąd komputera sprawia, że pewien mechanik (Chris Pratt) budzi się 90 lat przed dotarciem do celu. Przerażony wizją samotnej starości i śmierci postanawia przerwać hibernację jednej z pasażerek – pisarki (Jennifer Lawrence).

Autorem scenariusza „Pasażerów” jest Jon Spaihts. Reżyserią zajął się Morten Tyldum („Gra tajemnic”). Zdjęcia są dziełem Rodrigo Prieto. Za produkcję odpowiadają Michael De Luca, Neal Moritz, Ori Marmur oraz Michael Maher i Stephen Hamel.

W obrazie występują również Andy Garcia i Laurence Fishburne. Polska premiera filmu zapowiedziana została na 25 grudnia.

Piosenki Imagine Dragons można znaleźć na soundtrackach do filmów „Zbuntowana” i „Legion samobójców”.

Debiutancki album zespołu, „Night Visions” (2012), zadebiutował na 2. miejscu listy Billboard Top 200 Albums, sprzedał się w blisko 4 milionach kopii na całym świecie i uplasował się na 1. miejscu Spotify Worldwide 2013. Promujący krążek singel „Radioactive” wielokrotnie pokrył się platyną, podbił 1. miejsce listy Billboard Rock i w 2014 roku otrzymał nagrodę Grammy w kategorii „Best Rock Performance”.

Drugi album rockowej formacji, „Smoke + Mirrors” (2015) uplasował się na 1. miejscu listy Billboardu oraz brytyjskiego Album Charts i zawiera utwory „I Bet My Life”, „Gold” oraz „Shots”.