Imagine Dragons z Muppetami i koniec związku Piggy i Kermita

5 sierpnia 2015
ok. 2 minut czytania

Ma to być współczesna, stylizowana na dokument produkcja, która skupiać będzie się na osobistych problemach i związkach Muppetów, zarówno w domu jak i pracy. Śledzić będziemy ich romanse, rozstania, osiągnięcia, rozczarowania. Scenariusz piszą Bill Prady i Bob Kushell.

Udział w przedsięwzięciu potwierdził zespół Imagine Dragons, który pojawi się w roli muzycznego gościa programu Piggy, „Up Late with Miss Piggy”.

Nie jest to jednak najważniejsza informacja z obozu Muppetów. Podczas konferencji prasowej Piggy i Kermit poinformowali, iż zakończyli wieloletni związek. Kermit nadal jednak będzie produkować show Piggy, choć przyznał, że może być trudno pracować z byłą.

Premierę „The Muppets” zaplanowano na 22 września. Gościnnie pojawią się także Elizabeth Banks i Topher Grace, z którym Piggy podobno ma romans.

Muppety w 1969 po raz pierwszy pojawiły się w telewizji w „Ulicy Sezamkowej”. W latach 1976-1981 wyprodukowano 120 odcinków programu „The Muppet Show”. Kermita, Piggy i resztę można było też podziwiać w różnych innych produkcjach.

W 2011 roku wytwórnia Walta Disneya zaprezentowała widzom kinowy film o Muppetach. W pełnometrażowym show śpiewali i tańczyli m.in. Amy Adams i Jason Segel. W 2014 roku obraz doczekał się sequla, „Muppety: Poza prawem”.

Debiutancki album Imagine Dragons, „Night Visions” (2012) był mocnym krokiem na drodze kapeli do gwiazdorskiego statusu – zadebiutował na 2. miejscu listy Billboard Top 200 Albums, sprzedał się w blisko 4 milionach kopii na całym świecie i uplasował się na 1. miejscu Spotify Worldwide 2013. W lutym 2015 roku wydany został drugi album „Smoke + Mirrors”.

2 lutego formacja wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie.