Imany prawie jak Black

26 marca 2021
ok. 1 minuta czytania

Utwór zapowiada \”Voodoo Chello\”, nowy album artystki.

Iamny od 10 lat uwodzi międzynarodową publiczność swoimi kompozycjami inspirowanymi soulem, folkiem i bluesem. Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych albumów (\”The Shape of a Broken Heart\” i \”The Wrong Kind of War\”), sountracku do filmu \”Sous les jupes des filles\” oraz singli \”You Will Never Know\” i \”Don\’t Be So Shy\” (ponad 1 miliard odtworzeń) Imany pozostaje na topie na całym świecie. Po krótkiej przerwie (narodziny drugiego dziecka) powraca z nowym materiałem, coverem kultowego przeboju Blacka z 1987 roku – \”Wonderful Life\”. W swojej interpretacji Imany podkreśla melancholię tekstów, jednocześnie wprowadzając pozytywny klimat, który zachęca do tego abyśmy się zjednoczyli.

Premiera \”Wonderful Life\” jest jednocześnie zapowiedzią nowego albumu Imany. \”Voodoo Cello\” – bo taki tytuł będzie nosiła nowa płyta, ukaże się jesienią i jest w całości zaśpiewana, nagrana, zaaranżowana i wyprodukowana przez samą artystkę. Składa się na nią kilkanaście kultowych popowych utworów, w zupełnie nowej odsłonie – artystce towarzyszy jedynie 8 wiolonczelistów.

Wydaniu płyty będzie towarzyszyła trasa koncertowa obejmująca 5 polskich miast. W październiku Imany zagra we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Krakowie.