Imany wraca do Polski

1 lutego 2013
ok. 2 minut czytania

Artystka 15 kwietnia zaśpiewa we wrocławskim Eterze, 16 kwietnia w Poznaniu, w Sala Ziemi MTP, 17 kwietnia w Hali Sportowej w Gdyni oraz 18 kwietnia w warszawskiej Sali Kongresowej.

Historia Imany jest zupełnie nieprzeciętna, tak zresztą jak jej muzyka. Wszystko zaczęło się 3 lata temu, kiedy nieznana nikomu, wyjątkowej urody dziewczyna wylądowała w Paryżu. W małej walizce oprócz ubrań było tylko portfolio i płyta demo z 6 utworami. To był kluczowy moment w życiu Imany. Poprzednie 7 lat spędziła pracując jako modelka w Nowym Jorku. Porzuciła jednak karierę w modellingu i zajęła się tym, co uważała za swoje prawdziwe powołanie – muzyką. Bez żadnego doświadczenia w show-biznesie, z dnia na dzień, ta pochodząca z wielodzietnej rodziny afrykańskich emigrantów Francuzka postanowiła spróbować szczęścia w Paryżu. Z pomocą swojej siostry Fatou zaczęła dawać pierwsze koncerty. Jej głos, mający w sobie melancholię przypominającą Tracy Chapman i klasę Billie Holiday, szybko przysporzył artystce rzeszę wiernych fanów. Zaczęła występować w coraz bardziej prestiżowych miejscach i otwierała koncerty najbardziej znanych artystów – wystąpiła m.in. przed Angie Stone. Na jednym z koncertów Imany zainteresował się senegalski producent, który odkrył Ayo. To on dopomógł artystce w realizacji jej największego marzenia – nagraniu albumu. W towarzystwie wybitnych muzyków Imany nagrała 12 anglojęzycznych utworów na płytę „Shape of a Broken Heart”. W niezwykle szczerych, osobistych piosenkach akustyczny folk przeplata się z soulem i bluesem. Słodycz miesza się z goryczą, melancholia z niezwykłą pogodą ducha, która od razu zjednuje Imany słuchaczy. Jej debiutancka płyta pokryła się podwójną platyną w Polsce. Obecnie jest jedną z najbardziej rozchwytywanych
wokalistek w Europie.

W grudniu odwiedziła Polskę na 2 koncertach, które zostały wyprzedane. Teraz będzie szansa, aby zobaczyć ją ponownie.

Bilety będą dostępne w bileteriach Empik, Sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci Ebilet, Ticketpro, Eventim oraz na Goodmusic.pl.