Immanu El cztery razy w Polsce

17 kwietnia 2012
ok. 1 minuta czytania

Immanu El to młody szwedzki zespół proponujący mieszankę dynamicznych gitar, klawiszowych przestrzeni, zniewalających wokali i klimatu północy. Ich muzyka to szerokie spektrum harmonicznej ekspresji i przełamań dynamiki. W początkach działalności Immanu El był zespołem silnie zasłuchanym w postrocku i muzyce eksperymentalnej. Z czasem doszły do tego inspiracje popem, z czego wykluł się wyjątkowy styl grupy.

Zespół założył w 2004 roku 16-letni wówczas Carl Strangberg – wspólnie ze swoim bratem
bliźniakiem, Perem, i wieloletnimi przyjaciółmi, Michaelem Perssonem i Emilem Karlssonem. Po skończeniu liceum przenieśli się do Göteborga, podpisali kontrakt z And The Sound Records i poszerzyli skład o dwóch nowych członków, Davida Lillberga i Jonatana Josefssona. Zarówno wydany w 2007 roku debiut zespołu, „They’ll Come, They Come”, jak i występy na żywo zebrały najlepsze recenzje w różnych zakątkach świata.

Na „Moen”, drugim albumie formacji, Immanu El to dojrzały rockowy zespół o wielkim potencjale. Trzecią płytę „In Passage”, nagraną w zeszłym roku z udziałem Kristiana z zaprzyjaźnionego zespołu P.G. Lost, promują obecnie podczas długiej trasie koncertowej po Azji i Europie.

Z próbkami dokonań formacji można zapoznać się pod tym adresem.

Oto harmonogram występów:
11 maja – Poznań, Fabrika
14 maja – Kraków, Rozrywki 3
15 maja – Wrocław, Puzzle
16 maja – Szczecin, Free Blues Club