Inspiracje The Flaming Lips już w sieci

24 października 2013
ok. 2 minut czytania

Grupa nagrała wcześniej balladę „Peace Sword (Open Your Heart)” na potrzeby oficjalnej ścieżki dźwiękowej do filmu. Wayne Coyne tak bardzo zainspirował się scenariuszem, że postanowił skomponować jeszcze sześć innych numerów. Z efektem końcowym można zapoznać się tutaj.

Oto tracklista EP-ki „Peace Sword”:

„Peace Sword („Open Your Heart”)
„If They Move, Shoot Em”
„Is the Black at the End Good”
„Think Like a Machine, Not a Boy”
„Wolf Children”
„Assassin Beetle – The Dream Is Ending”.

Krążek będzie dostępny w formie cyfrowej już 29 października. Miesiąc później do sklepów trafi również edycja na płytach CD i winylach, zostanie wydana w ramach święta Record Store Day Black Friday.

Produkcja „Gra Endera” stanowi adaptację powieści Orsona Scotta Carda. Bohaterem książki jest Andrew „Ender” Wiggin, jedno z genialnych dzieci biorących udział w rządowym eksperymencie. Młody bohater trafia do szkoły wojskowej, która ma uczynić z niego doskonałego dowódcę, gotowego stawić czoła wrogowi z kosmosu. Osamotniony pośród innych dzieci-żołnierzy i poddany surowej dyscyplinie, Ender nie przestaje myśleć o ukochanej siostrze, brutalnym starszym bracie oraz o roli, jaką cała trójka odegrać ma w walce z najeźdźcą. W roli tytułowej możemy zobaczyć Asę Butterfielda. U jego boku występują m.in. Harrison Ford, Ben Kingsley, Abigail Breslin, Hailee Steinfeld i Viola Davis. Za kamerą stanął Gavin Hood. 31 października „Gra Endera” zagości w polskich kinach.

Dyskografię The Flaming Lips zamyka album „The Terror” z kwietnia tego roku.