Instrumentalne impresje Lunatic Soul

2 września 2011
ok. 1 minuta czytania

– To pomysły, które nie zostały zarejestrowane podczas poprzednich sesji, nieodbiegające poziomem od wcześniejszych nagrań – wyjaśnia kryjący się za projektem, Mariusz Duda. – Tak się złożyło, że w tym roku znalazłem trochę czasu na ponowne wejście do studia i ukończenie tego, czego nie udało mi się wcześniej ukończyć oraz stworzenie zupełnie nowych muzycznych pejzaży. Utwory są tylko instrumentalne, dzięki czemu całe wydawnictwo ma zupełnie inny charakter. Początkowo pomysł był taki, żeby zrobić z tego strony B czarnej i białej płyty przy okazji ich wznowień, ale udało się stworzyć na tyle ciekawą i oryginalną muzyczną kombinację, posiadającą własny charakter, że należało się tym kompozycjom oddzielne wydawnictwo. Zawsze chciałem nagrać tylko instrumentalną płytę i dawno już nie byłem tak zadowolony z efektu końcowego, jak teraz.

Dzieło będzie trwać 40 minut i ukaże się zarówno na płycie winylowej, jak i w wersji kompaktowej. Wydawcą będzie brytyjska wytwórnia Kscope.

Do wersji kompaktowej dodane zostaną dwa remiksy do utworów „Gravestone Hill” i „Summerland” autorstwa współpracujących z Mariuszem Magdy i Roberta Srzednickich. Szatą graficzną zajął się współpracujący z Riverside Travis Smith.

Rok temu ukazało się poprzednie dzieło Lunatic Soul, „Biały album”.