Iron Maiden pracowicie świętują

20 września 2002
ok. 1 minuta czytania

Box zatytułowany „Eddie’s Archive” składać się będzie z trzech dwupłytowych albumów, zawierających nagrania Iron Maiden z lat 1979-1988 roku. Ich tytuły to: „BBC Archive”, „Beast Over Hammersmith” i „Best of The B’Sides”.

Cały ten zestaw zaprezentowany zostanie w efektownym srebrnym pudełku. Wielbiciele słynnej heavymetalowej kapeli znajdą tam również kryształową szklankę z podobizną Eddiego Heada i drzewo genealogiczne ze szczegółową historią Iron Maiden – wydrukowaną na pergaminie i zawiniętą w specjalnie zaprojektowany pierścień Eddiego. Do każdego z albumów dołączona będzie 24-stronicowa kolorowa książeczka.

Longplay „Edward The Great” to z kolei kompilacja 16 najlepszych utworów Żelaznej Dziewicy.

– Płyta z największymi hitami jest przeznaczona dla tych, których trzeba wprowadzić w świat Iron Maiden i metalu – tłumaczą członkowie grupy. – Na naszej oficjalnej stronie www.ironmaiden.com będzie dostępna do ściągnięcia poligrafia wydawnictwa „Edward The Great”. Nie chcemy, aby nasi fani czuli się zobowiązani do kupienia serii utworów, które już mają w swojej kolekcji, tylko po to, aby mieć oryginalne opakowanie.

Ćwierć wieku w showbiznesie wydaje się być dla Iron Maiden tylko początkiem. Muzycy zespołu już zapowiadają kolejny studyjny album.