Ive Mendes zaśpiewa w Krakowie

3 kwietnia 2017
ok. 2 minut czytania

W żyłach urodzonej w brazylijskim Ceres wokalistki płynie krew francuskich, hiszpańskich, portugalskich i indiańskich przodków, co znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości. Muzyka Ive Mendes urzeka słuchaczy intymną atmosferą upalnego wieczoru wypełnionego nastrojem bossa novy, samby, jazzu, soulu, popu i chilloutu oraz zmysłowym głosem artystki. Inspiracją jest dla niej jej ojczysty kraj – Brazylia oraz uniwersalne, ludzkie emocje. Śpiewa o namiętności, magii i intensywności związku z mężczyzną, którego kocha lub którego chciałaby pokochać. Muzyka zawsze grała ważną rolę w życiu Ive. W rodzinnych stronach śpiewała w kościele, uczyła się gry na pianinie, studiowała muzykę na Uniwersytecie w Goianii, a także sama nauczała. Pierwsza z jej piosenek Casticais została okrzyknięta przez brazylijska prasę rewelacją.

Talent Ive został szybko dostrzeżony, a jej kariera zaczęła się błyskawicznie rozwijać. W 1999 roku przeniosła się do Londynu, który zachwycił ją i nadal inspiruje swoją kosmopolityczną atmosferą. Tam też rozpoczęła współpracę z producentem Robinem Millarem, którego nazwisko kojarzone jest między innymi z takimi artystami jak Sade. Robin zachwycił się głosem Ive, która zaśpiewała dla niego… zostawiając wiadomość na jego automatycznej sekretarce. Z jego udziałem doszło do wydania debiutanckiego albumu zatytułowanego po prostu „Ive Mendes”, który okazał się wielkim sukcesem i przyniósł artystce międzynarodową sławę i uznanie.

Artystka podczas koncertów poza największymi przebojami z pierwszych dwóch albumów takimi jak „If You Leave Me Now”, „Natural High”, „Night Nights” czy „I Don’t Wanna Talk About It”, prezentuje również utwory, które nagrała na swojej najnowszej trzeciej studyjnej płycie „Bossa Romantica” wydanej przez Sony Music w listopadzie 2016 roku.

Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami został zorganizowany po raz pierwszy w 1996 w trakcie obchodów 40-lecia Piwnicy pod Baranami. Z roku na rok Festiwal powiększał swoją formułę prezentując, obok codziennych koncertów w Piwnicy pod Baranami, koncerty w Filharmonii, Operze Krakowskiej, Radio Kraków, Centrum Manggha, ICE Krakow, Centrum Kijów i wszystkich klubach jazzowych Krakowa.

Podczas Festiwalu tradycyjnie od kilku lat występują gwiazdy światowego jazzu, podobnie będzie i w tym roku – swoje koncerty zaprezentują: Nigel Kennedy, Branford Marsalis i Kurt Elling.
Organizatorzy zapraszają także do udziału w wydarzeniach nowego cyklu zatytułowanego Świat Wielkiej Muzyki, podczas którego wystąpią: Chick Corea i Ivo Pogorelić

Punkty sprzedaży biletów na wszystkie wydarzenia: Eventim.pl, ticketpro.pl, biletywkrakowie.pl, Punkt InfoKraków, ul. św. Jana 2 oraz biuro organizatora ul. Karmelicka 52/1, Kraków.
Cracjazz.com.