Izrael będzie świętował w Jarocinie

28 maja 2013
ok. 2 minut czytania

Wraz z legendarną formacją reggae na scenie pojawią się niezwykli goście. W najważniejszych utworach grupy zaprezentują się Muniek Staszczyk, Milo Kurtis, Tomek Lipiński oraz Vienio.

Muniek Staszczyk to wokalista i lider grupy T.Love, znany także z formacji Szwagierkolaska. Autor tekstów „Wychowanie”, „Warszawa”, „I Love You” czy „Chłopaki nie płaczą”. Milo Kurtis to multiinstrumentalista, grający na wszelkiego rodzaju instrumentach etnicznych, pochodzących z różnych stron świata. Wieloletni muzyk takich formacji jak Osjan, Maanam, Deuter, Voo Voo oraz Izrael. Tomek Lipiński to jedna z najważniejszych postaci w historii polskiego rocka, lider i współzałożyciel takich zespołów jak Tilt, Brygada Kryzys, Fotoness. Ma także epizod działalności w grupie Izrael. Przedstawicielem innego muzycznego pokolenia podczas koncertu Izraela będzie Vienio. Popularny raper, znany przede wszystkim z formacji Molesta Ewenement, wydał niedawno doskonały album „Profil pokoleń vol.1” będący dialogiem Vienia z historią polskiej muzyki i zawierający jego wersje takich znanych utworów jak „To co czujesz to co wiesz” (Brygada Kryzys), „Nie gniewaj się na mnie, Polsko” (Sztywny Pal Azji) czy „Moja krew” (Republika).

Przypominamy że tegoroczny Festiwal w Jarocinie odbędzie się w dniach od 19 do 21 lipca, zagrają między innymi Misfits, Soulfly, Suicidal Tendencies, Hunter, The Menzingers, Mela Koteluk, Maria Peszek, Hey (płyta „Fire” w całości, Farben Lehre, Moskwa XXX-lecie, Marky Ramone 's Blitzkrieg!

Bilety oraz karnety już w sprzedaży na ebilet.pl, eventim.pl, ticketpro.pl, go-ahead.pl oraz w takich punktach jak Jarociński Ośrodek Kultury, CIM, Rock Long Luck czy Carton Shop w Poznaniu.