Jack White reklamował Coca-Colę

8 września 2016
ok. 1 minuta czytania

Muzyk napisał dżingel „Love is the Truth” do spotu promującego popularny napój gazowany. – To była okazja, by nagrać inspirującą piosenkę, która miała okazję dotrzeć do publiczności z całego świata – wyjaśniał rockman. Okazało się jednak, że reklamę wyemitowano raz i dotąd nigdy nie trafiła ona do sieci. Teraz można ją obejrzeć pod tym adresem.

Za realizację promocyjnego klipu odpowiadał japoński twórca Nagi Noda. Klip przypomina nieco teledysk „The White Stripes „Hardest Button To Button” (można przypomnieć sobie tutaj), który wyreżyserował Michel Gondry.

9 września ukaże się kompilacja „Acoustic Recordings 1998-2016”. Zestaw, który ukaże się 9 września, zawiera 26 utworów z różnych etapów kariery White’a w nowych aranżacjach.

Jack White to amerykański rockman o polskich korzeniach. Rodzina jego matki pochodziła z Polski, on sam urodził się w Detroit. Sukces i uznanie zdobył, współtworząc duet The White Stripes, którego przebój „Seven Nation Army” wybrzmiewa na wszystkich stadionach sportowych. Artysta współtworzy również kapele The Raconteurs i The Dead Weather, oraz stoi na czele wytwórni Third Man.