Jack White znów kręci z Michelem Gondrym

12 września 2016
ok. 2 minut czytania

Francuski filmowiec, a zarazem przyjaciel amerykańskiego muzyka, przygotował wideo do utworu „City Lights”. Klip, w którym widzimy jak ktoś „maluje” na zaparowanej szybie można obejrzeć pod tym adresem.

„City Lights to wyjątkowy, niepublikowany wcześniej kawałek The White Stripes, powstały w czasach pracy nad albumem „Get Behind Me Satan”. Został jednak zapomniany, aż do czasu, gdy White postanowił przygotować nową winylową wersję albumu z 2005 roku na potrzeby Third Man’s Record Store Day 2015. Jest to pierwsze premierowe nagranie The White Stripes, które ukazuje się od 2008 roku.

Numer promuje kompilację „Acoustic Recordings 1998-2016”. Zestaw, który ukazał się 9 września, zawiera 26 utworów z różnych etapów kariery White’a w nowych aranżacjach.

White i Gondry współpracowali już przy okazji teledysków The White Stripes m.in. „The Hardest Button to Button”, „Dead Leaves and the Dirty Ground” i „Fell in Love with a Girl”.

Jack White to amerykański rockman o polskich korzeniach. Rodzina jego matki pochodziła z Polski, on sam urodził się w Detroit. Sukces i uznanie zdobył, współtworząc duet The White Stripes, którego przebój „Seven Nation Army” wybrzmiewa na wszystkich stadionach sportowych. Artysta współtworzy również kapele The Raconteurs i The Dead Weather, oraz stoi na czele wytwórni Third Man.

Michel Gondry to twórca filmów „Zakochany bez pamięci”, „Ratunku! Awaria”, „Jak we śnie” czy „Green Hornet”. Za pierwszy z wymienionych obrazów został wyróżniony Oscarem w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny. Jest też wziętym twórcą teledysków, który współpracował z takimi wykonawcami jak Beck, The Chemical Brothers czy Björk.