Jacob Collier w Warszawie

22 marca 2021
ok. 1 minuta czytania

Nieczęsto można spotkać artystę z taką wyobraźnią i talentem muzycznym. Jacob Collier nazywany jest jednym z najbardziej innowacyjnych muzyków swojego pokolenia. Mieszkający w Londynie 26-latek samodzielnie i konsekwentnie publikował swoją muzykę na YouTube, by w 2012 osiągnąć status legendy w świecie muzyki. Artysta został dostrzeżony m.in. przez Herbie Hancocka i Quincy Jonesa, który do dziś współpracuje z Jacobem Collierem.

Debiutancki album artysty \”In My Room\” został w całości nagrany w jego pokoju. Sukces płyty zaowocował rzeszą fanów i szeregiem kolaboracji. Artysta pracował z Coldplay, Ty Dolla $ign, Charliem Puthem i SZA.

Jacob Collier stworzył projekt na niespotykaną dotąd skalę – poczwórny album zatytułowany \”DJESSE\”: 50 piosenek, podzielonych na cztery tomy, z których każdy porusza się w odrębnym muzycznym uniwersum dźwięku, stylu i gatunku. Przy wszystkich częściach współpracowało ponad 30 muzyków z każdego zakątka świata i całego spektrum gatunków. Dziś, dzięki \”DJESSE\” Jacob Collier może pochwalić się statuetkami Grammy.