Jada Pinkett Smith krytykuje film o Tupacu

18 czerwca 2017
ok. 2 minut czytania

Aktorka doceniła pracę aktorów, Demetriusa Shippa Jr. i Kat Graham, ale ma zastrzeżenia dotyczące scenariusza. – Przedstawienie mojego związku z Pakiem jest bolesne – napisała na Twitterze. – Nigdy nie byłam na koncercie Paca na jego życzenie. Nigdy nie kłóciliśmy się na backstage’u. Pac nie pożegnał się ze mną przed wyjazdem do LA. Wyjechał nagle i nie z uwagi na karierę. Nigdy nie przeczytał mi tego wiersza. Nie wiedziałam, że istniał, dopóki nie przeczytałam go w jego książce. Wybaczcie, ale mój związek z Pakiem jest dla mnie zbyt ważny, by sceny z „All Eyez On Me” można uznać za prawdziwe.

Wspomniany wiersz trafił do wydanej w 2000 roku książki „The Rose That Grew From Concrete”.

Za kamerą obrazu stanął Benny Boom. Autorami scenariusza są Ed Gonzalez i Jeremy Haft. Dzieło trafiło na ekrany 16 czerwca 2017 roku. Tego samego dnia Tupac Shakur obchodziłby 46. urodziny. W głównej roli występuje Demetrius Shipp Jr. Danai Gurira wciela się w matkę Tupaca, polityczną aktywistkę, członkinię Czarnych Panter, Afeni Shakur, a Kat Graham w Jadę Pinkett Smith.

Tupac sprzedał 75 milionów płyt na całym świecie. Jego wydawnictwa „All Eyez on Me” i „Greatest Hits” są wśród najlepiej sprzedających się w Stanach Zjednoczonych. Był twórcą przeboju „California Love” z Dr. Dre i Rogerem Troutmanem. Legendarny raper zagrał m.in. w filmach „Juice”, „Nad obręczą”, „Bullet”, „Klincz” oraz „Gangsterskie porachunki”.

Shakur został zastrzelony 13 września 1996 roku w Las Vegas. Według śledztwa przeprowadzonego przez gazetę „Los Angeles Times”, morderca został wynajęty przez Notoriousa B.I.G.-a.

Jada Pinkett Smith, prywatnie żona Willa Smitha, przyjaźniła się z Tupakiem od szkoły średniej. Aktorka ostatnio zagrała w komedii „Girls Trip”.