Jafia Namuel supportem Matisyahu

9 stycznia 2013
ok. 2 minut czytania

Początki grupy sięgają lat 90., kiedy muzycy wydali debiutancki album „Roots & Culture”. Zespół szybko został okrzyknięty najbardziej „jamajskim” w Polsce, ponieważ muzycy postawili na korzenne jamajskie reggae, pracując przez kilka lat nad oryginalnym brzmieniem, a charyzmatyczny wokalista Dawid Portasz używał w swoich tekstach jamajskiego dialektu.

Grupa zyskała popularność m.in. dzięki utworowi „Pozytywne myślenie”, wydanemu ponownie w 1998 roku wraz z zespołem Voo Voo. Utwór został wybrany przez Jurka Owsiaka na ogólnopolski hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i pozostaje nim do dziś. Jafia Namuel zyskała wielu miłośników także dzięki świetnym koncertom, które gra nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

W 2000 roku Jafia Namuel zawiesiła działalność, ale w styczniu 2009 roku, po 10 latach od nagrania, ukazała się płyta „In Time”, na której zagrał znakomity polski saksofonista Mateusz Pospieszalski. W 2008 roku Dawid Portasz razem z Krystianem „K-Jah” Walczakiem i Mateuszem Pospieszalskim wyjechał na Jamajkę do legendarnego studia Tuff Gong Boba Marleya, gdzie zarejestrowali materiał do na płytę nowego projektu Rastasize. Wydany rok później album „Day by Day” zebrał świetne recenzje krytyków i publiczności.

6 lutego 2012 roku, w dniu urodzin Boba Marleya, ukazała się nowa płyta Jafii Namuel zatytułowana „One Love Train”. Album jest zapisem koncertu ze studia im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, który odbył się na okoliczność 30. rocznicy śmierci Boba Marleya. Album zebrał mnóstwo znakomitych recenzji i był prezentowany na wielu polskich festiwalach.

Bilety w cenie, 85, 80 i 75 zł dostępne są na Biletin.pl, eBilet.pl oraz Ticketpro.pl.