Jaga Jazzist gwiazdą Nordland Art Festival

19 lipca 2011
ok. 1 minuta czytania

Norweska grupa zaprezentuje klasyczne, powstające od 1994 roku utwory, a także nasączone post-rockowymi akcentami kawałki z ostatniego krążka \”One Armed-Bandit\”. Koncert Jaga Jazzist poprzedzi występ pochodzącego także z Norwegii, ale mocno inspirującego się nowojorskimi brzmieniami saksofonisty Hakona Kornstada.

Na Nordland Art Festival wystąpią także: najgorętszy młody zespół na fińskiej scenie muzycznej French Films, duński, grający na żywo drum\’n\’bassowy duet Bottled In England, Finowie Keke i Ana tworzący elektroniczną grupę JESSE oraz polski zespół Blisko Pola.

Koncerty zostaną uzupełnione pokazami filmów skandynawskich. Będzie można obejrzeć czterdzieści produkcji, zarówno kultowych, jak i nowych obrazów ze Szwecji, Norwegii, czy Danii.

Nordland Art Festival w Łodzi, to wydarzenie, które z jednej strony prezentuje w Łodzi coraz popularniejsze na świecie projekty muzyczne z krajów skandynawskich i bałtyckich. Z drugiej strony pełni rolę targów, na których spotykają się przedstawiciele branży muzycznej, głównie ze Skandynawii i Polski. Dlatego poza koncertami i pokazami filmowymi w Łodzi odbędą się seminaria dotyczące branży muzycznej. Na nowej, klubowej scenie zagrają młode polskie zespoły, które będą miały okazję zaprezentować się przedstawicielom skandynawskich przemysłów muzycznych.

Kolejnych wykonawców Nordland Art Festival poznamy na początku sierpnia.

Więcej na stronie festiwalu.