Jagwar Ma na Open’erze

26 kwietnia 2014
ok. 2 minut czytania

Jedni z najbardziej obiecujących debiutantów 2013 roku po raz pierwszy wystąpią w Polsce. Pierwszy album nagrywali w gospodarstwie położonym dwie godziny drogi od Paryża. W czasie przerw ruszali na rowerowe przejażdżki przez pola słoneczników, słuchali Autechre i Aphex Twina i zajadali się francuskimi serami.

Jagwar Ma powstali w 2007 roku z inicjatywy Jono Ma i Gabriela Winterfielda, których połączyła pasja do tworzenia eksperymentalnych beatów i chwytliwych melodii. Każdy, kto słuchał ich pierwszej płyty zatytułowanej „Howlin'” wie, że przez kilka lat działalności Jagwar Ma nie stracili tych umiejętności, a wyłącznie je rozwinęli. „Howlin'” – wydana latem ubiegłego roku – to wycieczka prze australijskie plaże, berlińskie kluby i wspomniane już francuskie pola słoneczników, na tyle psychodeliczna, by podejrzewać, że paliwo nie zawsze było do końca legalne.

Na koncie mają wspólne trasy z The xx i Foals. Na Open’erze pojawią się na Alter Stage.

Wcześniej udział w imprezie potwierdzili m.in. Foster The People, Pearl Jam, The Black Keys, Rudimental, MGMT, Phoenix, Pusha T, Foals, Warpaint, Bastille, Interpol, Haim, Darkside, Earl Sweatshirt, Metronomy, The Afghan Whigs, BANKS, Lykke Li i Jack White.

Impreza odbędzie się między 2 a 5 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

Bilety na Open’er Festival do nabycia w Altersklepie oraz w Ticketpro w cenach:

Karnet 4 dni – 550 zł
Karnet 4 dni z polem namiotowym – 630 zł
Karnet weekendowy 2 dni (piątek, sobota) – 350 zł
Bilety jednodniowe – 207 zł