Jak Judy Garland walczyła z depresją

17 grudnia 2019
ok. 1 minuta czytania

Akcja „Judy” rozgrywa się w 1968 roku, czyli 30 lat po tym jak Garland zagrała swą flagową rolę Dorotki w „Czarnoksiężniku z Oz”. Aktorka przybywa do Londynu, by dać serię występów w klubie Talk to the Town. W tle są konflikty z menadżerami, muzykami oraz związek z Mickeyem Deansem, który został później jej piątym mężem.

W filmie pojawią się ukochane piosenki Garland, które Renée Zellweger sama śpiewa. W obsadzie znaleźli się również Jessie Buckley, Finn Wittrock i Michael Gambon.

Judy Garland, której prawdziwe nazwisko brzmiało Frances Gumm, przyszła na świat w roku 1922. Aktorka i piosenkarka rozpoczęła karierę jako nastolatka, a popularność zdobyła w roku 1939 dzięki roli Dorotki w filmie „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Pozycję gwiazdy w Hollywood ugruntował obrazy „Narodziny gwiazdy” George’a Cukora czy „Spotkamy się w St. Louis” i „Pirat” w reżyserii Vincentego Minnellego. Garland i Minelli byli małżeństwem i doczekali się wspólnie córki, Lizy Minelli. Sława okazała się mieć destrukcyjny wpływ na życie Garland. Aktorka zmagała się z uzależnieniem od narkotyków, alkoholu i środków nasennych. Zmarła w roku 1969 w tajemniczych okolicznościach.

Film trafi do polskich kin 3 stycznia 2020 roku.