James Arthur znalazł lek na wszystko

5 marca 2021
ok. 2 minut czytania

Ten utwór jest czysto autobiograficzny i był to pierwszy kawałek, który powstał na nowy album Jamesa. – \”Medicine\” to podnosząca na duchu oda do mnie samego, związków, społeczeństwa i leczącej miłości – wyjaśnia. – To idealny kawałek na wiosnę 2021. Ostatni rok wystawił miłość wielu par na próbę. Zmusił nas do spojrzenia na siebie. Moja partnerka była bardzo wspierająca przez ten cały czas. W tym utworze trochę o tym opowiadam: \”Kiedy mam myśli samobójcze, nie pozwalasz mi upaść\”.

Praca nad płytą Jamesa rozpoczęła się w styczniu 2020 roku, kiedy artysta był w trasie koncertowej po Europie, a jego demony zaczęły znowu dawać o sobie znać. – Na scenie w Madrycie, miałem straszny atak paniki – wspomina. – Oczywiście zmagałem się z zaburzeniami lękowymi przez lata, ale nigdy nie spotkałem się z czymś tak silnym. Z czymś co by sprawiło, że musiałem zejść ze sceny i czułem, że jeśli tego nie zrobię to umrę. Następnego dnia miałem objawy grypy i musiałem jechać do szpitala. Okazało się, że miałem zakażenie pęcherzyka żółciowego, który musieli mi usunąć.

Arthur spędził tydzień w szpitalu w Szwajcarii i z tego powodu musiał odwołać trasę. Kiedy wrócił do domu trafił do szpitala Nightingale w Londynie i tam powoli dochodził do siebie. W marcu James był gotów, żeby wrócić na scenę: I to była chyba najlepsza trasa jaką odbyłem. Ale wtedy rozpoczęła się pandemia. Wtedy artysta, aż do wiosny poświęcił się pracy w studio: I nagle muzyka zaczęła brzmieć znowu wspaniale. Od pierwszego dnia tego procesu, udawało mi się wydobyć dokładnie takie brzmienie jakie chciałem. Nawet w początkowej fazie to brzmiało jak materiał na album.

James Arthur sprzedał ponad 30 milionów płyt na świecie. W ubiegłym roku otrzymał wyróżnienie za ponad miliard streamów jego utworu \”Say You Won’t Let Go\” na Spotify – jedynie 99 utworów osiągnęło taki wynik w historii. James wydał trzy albumy, które okazały się wielkimi sukcesami – \”James Arthur\”, \”Back From The Edge\” i \”YOU\”. Ostatnio James uruchomił kampanię \”Safe Inside\”, zachęcającą fanów do pozostania w domu podczas pandemii, wydając nowe utwory i teledysku i przekazując wszystkie zyski na fundusze NHS Charities Together i SANE. Ostatnio James zdominował listy przebojów swoją kolaboracją z Sigalą \”Lasting Lover\”, a także kawałkiem \”Train Wreck\”, który zyskał drugą młodość.