James Bay, Daria Zawiałow, Kwiat Jabłoni i Sokół na FEST Festivalu 2021

12 maja 2021
ok. 4 minut czytania

11-14 sierpnia 2021 w Parku Śląskim spotkamy się wszyscy razem i ponownie poczujemy festiwalowy klimat za którym tak bardzo tęsknimy.

Kolejnym headlinerem, którego zobaczymy 14 sierpnia to James Bay. Po raz pierwszy w Polsce w festiwalowej odsłonie. James Bay, to brytyjski wokalista, autor utworów jak \”Let It Go\”, \”Hold Back The River\” czy \”Us\”. Artysta ma na swoim koncie 2 studyjne albumy, nagrodę Brit Awards, a także nominacje do Grammy. Sprawnie porusza się między takimi gatunkami jak rock, blues i folk.

Boy Pablo to 21-letni multiinstrumentalista, piosenkarz oraz autor tekstów. Produkuje utwory w klimacie indie-pop z młodzieńczymi tekstami i chwytliwymi riffami. Na scenie Pablo wykonuje swoje piosenki z czterema bliskimi przyjaciółmi, co w rezultacie owocuje niezaprzeczalnie energicznym show. 2019 rok zespół spędził, grając wyprzedane koncerty na całym świecie, a co więcej – występowali na festiwalach takich jak Coachella, Lollapalooza czy Primavera Sound.

Mery Spolsky to artystka, którą ciężko jednoznacznie skategoryzować. Sama o sobie mówi, że gra \”techno romantyczne\”. Prowokuje tekstami swoich piosenek – głównie do myślenia. Wszystko co jej towarzyszy, tworzy sama – począwszy od scenografii, grafik, przez stroje, produkcje i kompozycje. Dba o to, aby wszystko miało etykietkę \”spolsky\”. Po świetnie przyjętym debiutanckim albumie \”Miło było Pana poznać\”, powróciła pod koniec 2019 roku z płytą \”Dekalog Spolsky\”. Krążek promują kawałki \”FAK\”, \”Bigotka\” oraz \”Mazowiecka Kiecka\”.

Rasmentalism, czyli Ras i Ment XXL, to duet działający na polskiej scenie od 2006 roku w klasycznym systemie – wokalista i producent. Ich ostatnia płyta pt. \”GENIUSZ\” ukazała się 19 czerwca 2020. Do tej pory zespół nagrał cztery bardzo dobrze przyjęte albumy, które ukazały się pod szyldem Asfalt Records: \”Za młodzi na Heroda\”, \”Wyszli coś zjeść\”, \”1985\” oraz \”Tango\”, poprzedzone kilkoma wydawnictwami w \”podziemiu\”. Ich oficjalny debiut z 2013 roku – \”Za młodzi na Heroda\” – zyskał status złotej płyty.

Kwiat Jabłoni to polska grupa folk-popowa, która oficjalnie funkcjonuje od marca 2018 roku. Wcześniej rodzeństwo występowało w zespole Hollow Quartet. Cała Polska nuciła \”Dziś późno pójdę spać\”, a ich debiutancki album, z którego pochodził ten kawałek, zdobył status Platynowej Płyty. Są jednym z najpopularniejszych zespołów młodego pokolenia. Na początku tego roku ukazała się ich druga płyta \”Mogło być nic\”.

Daria Zawiałow to niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką swoich tekstów oraz kompozytorką. Na swoim koncie ma trzy Fryderyki: Fonograficzny Debiut Rok oraz za albumy \”A kysz!\” oraz \”Helsinki\”. Jej kolejne single zdobywają szczyty list przebojów w największych rozgłośniach radiowych w Polsce.

Ralph Kaminski wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzy autorską muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Jego ostatni album \”Młodość\” spotkał się z doskonałym przyjęciem zarówno fanów Ralpha jak i recenzentów muzycznych. Dotychczas album promowały single \”Kosmiczne Energie\”, \”Wszystkiego najlepszego\”, oraz \”Autobusy\”.

Obok międzynarodowych gwiazd wystąpi także Sokół, który jest obecny na scenie hip-hopowej ponad 20 lat. Filar grupy WWO to jeden z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych raperów w Polsce, znany chociażby z takich produkcji, jak \”Mogę wszystko\”, \”Każdy Ponad Każdym\” czy \”Poczekalnia Dusz\”. O jego klasie i popularności świadczy fakt, że niedawno opublikowany krążek pt. \”Wojtek Sokół\” osiągnął status złotej płyty jeszcze w przedsprzedaży.

Jan-rapowanie autor jednego z najciekawszych debiutów ostatnich lat. Jego charakterystyczny styl sprawia, że zjednuje sobie sympatię słuchaczy z różnych pokoleń. Jak mało kto potrafi opowiadać o przyziemnych problemach z dużą dozą dojrzałości i dystansu. Współpracował z największymi ksywkami rodzimej sceny rapowej. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie trzy, długogrające płyty – za ich niepowtarzalną warstwę muzyczną odpowiada NOCNY. Z Jan Rapowanie widzimy się 12 sierpnia w Chorzowie.

Sobel to obiecująca, wschodząca postać na polskim rynku muzycznym i jednocześnie reprezentant młodego pokolenia. \”Pułapka na Motyle\” otworzyła mu drzwi do kariery. Od tego czasu jego kawałki nie schodzą z Karty na Czasie, a sam Artysta ciągle zaskakuje swoich słuchaczy. Jego ostatni album był numerem 1 na Oficjalnej Liście Sprzedaży Polsce. Artysta wystąpi 13 sierpnia.

Takiego występu na FEST jeszcze nie było! To z pewnością będzie niezapomniany koncert. Grupa Kokoroko jeszcze przed wydaniem albumu, zdążył rozkochać w sobie słuchaczy występami na żywo i utworem \”Abusey Junction\” ze składanki wytwórni Brownswood, We Out Here. Ten ośmioosobowy zespół zabierze Was swoją muzyką w podróż do Afryki Zachodniej. Wystąpią podczas tegorocznej edycji 13 sierpnia.

FEST Festival po raz pierwszy odbył się w 2019 i od razu zdobył serca polskich festiwalowiczów. Dodatkowo, otrzymał dwie nominacje do prestiżowych europejskich nagród branży muzycznej: European Festival Awards oraz ILMC. Jako jedyny festiwal w Polsce odbywa na ogromnej przestrzeni parku miejskiego, któremu wielkością nie dorównuje żaden inny park w Europie. Co więcej, teren festiwalu otwarty jest całą dobę, a każdy z gatunków muzycznych ma swoją własną, dedykowaną scenę o unikalnym charakterem i wyglądzie. FEST Festival to nie tylko muzyka, ale też występy artystyczne, akcje społeczne