James Murphy nie pracuje z New Order

2 września 2014
ok. 1 minuta czytania

Informacje pojawiły się po wywiadzie udzielonym przez Bernarda Sumnera i Toma Chapmana.

– Nie możemy jeszcze o tym mówić głośno, ale szykuje się spory news, jesteśmy właśnie w trakcie… – powiedział enigmatycznie wokalista angielskiej formacji.

Tymczasem wytwórnia DFA, której współzałożycielem jest Murphy zdementowała doniesienia. – Drogie, żądne klików strony, które znacie nasz adres mailowy – nie ma grama prawdy w informacji o DFA i New Order – można przeczytać na Twitterze. – Szkoda, że nikt nie zweryfikował faktów.

W ubiegłym miesiącu zespół wykonał w Chicago nową piosenkę zatytułowaną „Plastic”. Numer prawdopodobnie trafi na kolejny album formacji z Manchesteru.

W marcu grupa New Order zaprezentowała pierwsze premierowe nagranie od dziewięciu lat i od wydania krążka „Waiting for the Sirens' Call”. Kawałek roboczo nazwano „Drop the Guitar”, ale teraz nosi tytuł „Singularity”.

Ostatnia długogrająca płyta zespołu, wspomniana „Waiting for the Sirens' Call”, pochodzi z marca 2005 roku.

Trzeci i ostatni longplay LCD Soundsystem, „This is Happening”, miał premierę w maju 2010 roku. Zespół zakończył działalność koncertem, który odbył się w kwietniu 2011 roku w Madison Square Garden. Murphy ostatnio pracował z Arcade Fire czy Yeah Yeah Yeahs.