Jamie Cullum włącza świąteczne lampki

13 października 2020
ok. 2 minut czytania

Na krążku znajdzie się 10 premierowych utworów nagranych z 57 muzykami w słynnym Studio 2 w Abbey Road. Już teraz można posłuchać pierwszej zapowiedzi wydawnictwa – \”Turn On The Lights\”. W utworze słyszymy radosne klawisze zmieszane z symfonią smyczków, instrumentów dętych oraz całego zbioru instrumentów perkusyjnych.

Producentem albumu jest Greg Wells, którego ścieżka dźwiękowa do filmu \”Król rozrywki\” spędziła 28 tygodni na szczycie zestawienia najpopularniejszych albumów w Wielkiej Brytanii. Premiera \”The Pianoman At Christmas\” zaplanowana jest na 20 listopada.

– W muzyce świątecznej, którą tak wszyscy kochamy, jest mnóstwo elementów przyciągających nas do piosenek – opowiada Jamie. – Wydaje się, że od grudnia nasze uszy robią się coraz bardziej gotowe do big bandów, wielkich orkiestr, wspaniałych progresji akordów oraz ponadczasowych tekstów. To świat klasycznego songwritingu, w którym obracam się od początków mojej kariery. Dlatego postanowiłem postawić sobie zadanie napisania dziesięciu oryginalnych świątecznych piosenek, w których korzystam z moich umiejętności i małych obsesji. Chciałem stworzyć utwory pozbawione cynizmu, za to pełne radości oraz wielowymiarowości świątecznego czasu. Moim marzeniem jest, aby był to materiał, po który będzie można sięgnąć każdego roku. Mam ogromne szczęście, że od początku w powstawanie tego albumu zaangażowano najlepszych twórców na świecie – od samego faktu, że mogliśmy nagrywać w słynnym Studio 2 w Abbey Road, poprzez inżynierów, aranżerów, producentów i osoby odpowiadającej za miks. Bardzo bym chciał, aby cała czułość i dbałość o detale, jak również radość, jaka udzielała się nam wszystkim podczas nagrań, mogła dodać nam wszystkim magii w te święta.

Artysta ma na koncie 10 mln sprzedanych albumów oraz współpracę z tak różnorodnymi artystami jak Herbie Hancock, Pharrell Williams, Kendrick Lamar czy IDLES – utwory napisane przez Culluma trafiły na najnowszy krążek grupy, „Ultra Mono”. Za sprawą takich albumów jak \”Twentysomething\” czy \”Catching Tales\”, Jamie mógł liczyć m.in. na nominacje do BRIT, Grammy oraz szeregu innych wyróżnień. Od 10 lat wokalista prowadzi także własną audycję na antenie BBC Radio 2.

W czerwcu 2019 ukazała się ósma płyta w karierze Culluma, \”Taller\”.

Zaplanowany na 2020 rok koncert Jamiego Culluma został przeniesiony na 16 maja 2021 roku. Artysta wystąpi w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w ramach europejskiej trasy.