Jamie Lidell angażuje się w kampanię Hillary Clinton

31 października 2016
ok. 1 minuta czytania

Nagranie „Me and You” pojawiło się w nowym spocie kandydatki na prezydent USA. W klipie z kompozycją Lidella przedstawione zostały osoby, które wsparły finansowo reprezentantkę Demokratów.

– Jestem wdzięczny, że tak wiele osób usłyszy tę piosenkę – napisał w oświadczeniu Jamie Lidell. – Razem z żoną napisaliśmy ją z miłości. To zaszczyt, że dotrze do tak wielu. Mam nadzieję, że jej przesłanie – bycia razem i pokoju, będzie się szerzyć.

Klip z numerem „Me and You” można obejrzeć pod tym adresem.

„Me and You” pochodzi z najnowszej płyty artysty, „Building a Beginning”. Longplay miał premierę 14 października. W realizacji materiału muzyka wspierali Daru Jones (Jack White), basista Pino Palladino (D’Angelo, the Who) i multiinstrumentalista Pat Sansone (Wilco).

Brytyjski wokalista i kompozytor jest jednym z najbardziej cenionych artystów, związanych z szeroko pojętą muzyką elektroniczną. Opublikowany w 2010 roku „Compass” uznawany jest powszechnie za jeden z najlepszych albumów XXI wieku. Poprzedni, imienny album Jamiego Lidella pochodzi z lutego 2013 roku.