Janek Samołyk wystąpi przed Erlendem Øye

29 września 2014
ok. 1 minuta czytania

Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i po polsku. Jego utwory to połączenie wpadających w ucho melodii, muzyki alternatywnej oraz tradycji rodzimej piosenki poetyckiej. Wśród inspiracji wymienia m.in. The Beatles, The Smiths, Blur, a także Grzegorza Ciechowskiego i Marka Grechutę. Od dawna jest też miłośnikiem twórczości Erlenda Øye, zarówno z czasów Kings Of Convenience czy The Whitest Boy Alive jak i w solowym wydaniu. Janek ma na koncie trzy płyty długogrające, a jego single
„Codziennie”, „Problem z wiernością”, „Piosenka o pointach” oraz „Złe czasy” gościły na Liście Przebojów Trójki. Jego ostatni album nosi tytuł „Na prezent”.

Przypominamy, że podczas koncertów w Polsce Erlend Øye zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Legao”, promowany singlem „Garota”. Norweg zapowiada też jednak powrót do niektórych starszych piosenek. Towarzyszyć mu będą islandcy muzycy z grupy The Rainbows.

Bilety na oba koncerty nadal można nabyć za pośrednictwem sieci Ticketpro, Biletomat, Eventim oraz w stałych punktach sprzedaży.