Janelle Monáe chce być Czarnym Kanarkiem

21 września 2018
ok. 1 minuta czytania

Margot Robbie zagra w filmie Harley Quinn, czyli bohaterkę którą poznaliśmy w „Legionie samobójców”. Produkcja ma być poświęcona przede wszystkim kobiecym bohaterkom pojawiającym się na kartach zeszytów DC Comics.

Gugu Mbatha-Raw, Jurnee Smolett-Bell oraz Janelle Monáe starają się o rolę postaci Black Canary (Czarny Kanarek). Mary Elizabeth Winstead, Margaret Qualley oraz Cristin Milioti walczą o Huntress (Łowczyni).

Margot Robbie zapowiadała wcześniej, że zdjęcia do filmu „Birds of Prey” rozpoczną się w styczniu 2018 roku.

Cathy Yan będzie pierwszą kobietą z Azji która wyreżyseruje komiksowy film. Twórczyni zrobiła wrażenie na szefach Warner Bros. swoją wizją filmu. Artystka ma na koncie znakomicie przyjęty na festiwalu Sundance film „Dead Pigs”.

Film ma mieć znaczne mniejszy budżet niż zazwyczaj produkcje DC Comics.

Janelle Monáe porównywana jest do Grace Jones i do Lauryn Hill. Odkrywcą jej talentu był Big Boi z Outkast, który pozwolił jej zaśpiewać w dwóch utworach na soundtracku do filmu „Idlewild”. W 2007 roku artystka wydała EP-kę „Metropolis”. Jej długogrający album, „The ArchAndroid”, miał premierę trzy lata później. W 2013 wydała drugi longplay, „The Electric Lady”. Zaśpiewała też w przeboju „We Are Young”. Jej ostatni album to „Dirty Computer” z 2018 roku.