Janelle Monáe w kontynuacji \”Na noże\”

13 maja 2021
ok. 2 minut czytania

Sukces w kinach a także wśród recenzentów nie pozostawił Rianowi Johnsonowi wyboru. Twórca musiał zdecydować się na kontynuację filmu \”Na noże\”. W nowym obrazie powróci grany przez Daniela Craiga detektyw Benoit Blanc. Reszta postaci będzie raczej nowa jako i nowa będzie zagadka kryminalna.

W \”Na noże 2\” Daniel Craig powróci jako detektyw Benoit Blanc. Partnerować mu będą Dave Bautista, Edward Norton i właśnie Janelle Monáe.

W filmie \”Na noże\” słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85. urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem całej jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu nie brakowało także nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, bliscy Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik pozostanie do ostatniej chwili zagadką.

W filmie Riana Johnsona zagrali Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Don Johnson, Michael Shannon oraz Christopher Plummer.

Janelle Monáe porównywana jest do Grace Jones i do Lauryn Hill. Odkrywcą jej talentu był Big Boi z Outkast, który pozwolił jej zaśpiewać w dwóch utworach na soundtracku do filmu \”Idlewild\”. W 2007 roku artystka wydała EP-kę \”Metropolis\”. Jej długogrający album, \”The ArchAndroid\”, miał premierę trzy lata później. W 2013 wydała drugi longplay, \”The Electric Lady\”. Trzeci longplay \”Dirty Computer\” ukazał się w 2018 roku.

Janelle Monáe ostanio więcej gra w filmach, niż nagrywa. Ostanio zagrała w horrorze \”Antebellum\” oraz serialu \”Homecoming\”.