Janet Jackson przebojem w Google

22 grudnia 2005
ok. 1 minuta czytania

Janet Jackson okazała się najczęściej poszukiwaną osobą w przeglądarce Google News. Losy Amerykanki były ciekawsze nawet od informacji na temat huraganu Katrina i tsunami. Co więcej, wokalistka pokonała swego brata, Michaela Jacksona, który w czerwcu tego roku został oczyszczony z zarzutów molestowania nieletnich.

Przypomnijmy, że wielką popularność artystki na nowo zapoczątkował skandal obyczajowy, jakiego stała się bohaterką po zeszłorocznym Superbowl, kiedy to w czasie występu na żywo z Justinem Timberlake ukazała pierś. W tym roku natomiast po sieci krążyło 40-sekundowe nagranie piosenkarki opalającej się topless. Ale najwięcej kontrowersji wzbudziło oświadczenie szwagra artystki, Young DeBarge’a, który zdradził, że Jackson ma 18-letnią córkę ze związku z pierwszym mężem, Jamesem DeBarge. Wokalistka wprawdzie zaprzeczyła doniesieniom, co tylko wywołało jeszcze większą falę zainteresowania jej osobą.

W pierwszej dziesiątce najczęściej wyszukiwanych nazwisk w przeglądarce informacyjnej Google, z gwiazd estrady, znaleźli się jeszcze Michael Jackson i Britney Spears. Wysoką lokatę na liście zapewnili sobie również Brad Pitt i Angelina Jolie.