Jared Leto i Daft Punk w nowym \”Tronie\”

8 lipca 2020
ok. 1 minuta czytania

O trzecim filmie \”Tron\” zaczęto spekulować w 2017 roku. Już wtedy do jednej z ról przewidywany był Jared Leto i wybór ten został podtrzymany mimo upływu lat. Wokalista Thirty Seconds to Mars oraz aktor znany m.in. z \”Requiem dla snu\” i \”Legionu samobójców\” w nowym projekcie miałby zagrać postać o imieniu Ares. Nie wiadomo na razie, czy utrzymany zostanie roboczy tytuł \”Tron: Ascension\”. Trwają poszukiwania reżysera, ale jest już gotowy scenariusz.

– Mamy świetny scenariusz, naprawdę fenomenalny – pochwalił się Mitchell Leib z wytwórni Disneya. – Trzy lata temu nie czuliśmy, że to odpowiedni moment na sequel, ale wiele się nauczyliśmy od obrazu \”Tron: Dziedzictwo\”.

Mitchell Leib jest szefem departamentu odpowiedzialnego za muzykę filmową i soundtracki, więc przy okazji ujawnił także, iż do współpracy ponownie zaproszono francuski duet Daft Punk.

Przypomnijmy, że \”Tron: Dziedzictwo\” spotkał się z mieszanym przyjęciem, zarabiając 400 milionów dolarów przy budżecie wynoszącym 170 milionów.