Jared Leto popiera protesty antyprzemocowe

27 marca 2018
ok. 2 minut czytania

24 marca studenci z całych Stanów zebrali się w Waszyngtonie by wpłynąć na polityków. Studenci domagali się większej kontroli w dostępie do broni i zakazu sprzedaży broni maszynowej. Marsze odbyły się we wszystkich większych miastach w USA i także poza Stanami.

– Zachowanie młodzieży, która angażuje się w sprawy społeczne i polityczne jest fenomenalne – mówi Jared Leto. – Nowe pokolenie uczy się walczyć o swoje przekonania. Mają 1000 procent mojego poparcia.

6 kwietnia nakładem Interscope ukaże się nowa płyta Thirty Seconds to Mars „America”. Na zestaw trafi 12 piosenek, w tym znane już single „Dangerous Night”, „Walk on Water” i „One Track Mind”.

Grupa reklamuje album plakatami na których znajdują się różnego rodzaju listy. Na jednym z nich pojawiła się na przykład lista najbardziej popularnych pozycji seksualnych . W tej chwili plakaty można zobaczyć na Sunset Boulevard w Los Angeles, na Times Square w Nowym Jorku a także w londyńskim metrze. Plakaty mają pojawić się również w Sydney, Melbourne, Brisbane, Toronto, Mexico City, Paryżu, Berlinie, Hamburgu, Monachium, Kolonii, Essen, Norymberdze, Hannoverze i Frankfurcie. Na razie nic nie wiadomo na temat Polski. Pod tym adresem fani mogą stworzyć własna listę.

– Te listy są dla mnie jak kapsuła czasu – mówi Jared Leto. – Pojedynczo mogą prowokować czy zaskakiwać, ale jako całość są odbiciem kultury której jesteśmy częścią.

Z nowym materiałem Jared Leto i spółka 18 kwietnia zagrają w Atlas Arenie w Łodzi, a 29 sierpnia w Tauron Arenie Kraków.

Thirty Seconds to Mars, w składzie Jared Leto, Shannon Leto i Tomo Milicevic, mają na koncie ponad 15 milionów sprzedanych albumów i wyprzedane areny i stadiony na całym świecie. W trakcie kariery otrzymali wiele nagród i wyróżnień, w tym kilkanaście MTV Awards, Billboard Music Award oraz pobili rekord świata Guinnessa, wyruszając w najdłuższą trasę koncertową w historii. 4 lipca zespół nakręcił dokument zatytułowany „A Day In the Life of America”. Angażujący 90 ekip w 50 stanach (włączając Waszyngton i Puerto Rico) projekt ukazuje jeden dzień z życia w Ameryce. „A Day in the Life of America” ukaże się w 2018 roku.

Lider kapeli, Jared Leto, to także znakomity aktor. Na koncie ma Oscara za rolę w dramacie „Witaj w klubie”, a ostatnio można go było oglądać w produkcji science fiction „Blade Runner 2049”.