Jared Leto w nowym zwiastunie „Blade Runner 2049”

8 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Akcja „Blade Runner 2049” rozgrywa się kilkadziesiąt lat po historii z pierwszego obrazu z 1982 roku, którego podstawą była powieść Philipa K. Dicka „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?”.

Funkcjonariusz K. (Ryan Gosling) odkrywa dawną tajemnicę, która może resztki istniejącego społeczeństwa pogrążyć w chaosie. Tajemnica prowadzi go do Ricka Deckarda (Harrison Ford), byłego łowcy androidów, który zaginał 30 lat wcześniej.

W trailerze bohater grany przez Jareda Leto mówi o powstaniu cywilizacji, a portretowana przez Robin Wright postać o utrzymaniu porządku. Piękny wizualnie zwiastun znajduje się tutaj.

Udział w „Blade Runner 2049” potwierdzili ponadto Hiam Abbass, Barkhad Abdi, Ana De Armas, Dave Bautista, David Dastmalchian, Mackenzie Davis, Sylvia Hoeks, Lennie James i Carla Juri.

Za kamerą staje Denis Villeneuve, który zaprosił do współpracy operatora Rogera Deakinsa (razem zrealizowali „Sciario”). Ridley Scott, twórca „Łowcy androidów”, zostawił dla siebie rolę producenta wykonawczego. Scenariusz napisali Hampton Fancher, współtwórca dzieła z 1982 roku i Michael Green. Jóhann Jóhannsson („Teoria wszystkiego”, „Sicario”) komponuje muzykę.

Premiera „Blade Runner 2049” wyznaczona została na 6 października 2017 roku.

Jared Leto to gwiazdor „Legionu samobójców” i laureat Oscara za „Witaj w klubie”. Znany jest też jako lider 30 Seconds to Mars, jednego z najbardziej popularnych zespołów rockowych na świecie. Ostatnią płytą Amerykanów jest „Love, Lust, Faith And Dreams” z 2013 roku. W 2017 ma ukazać się piąty longplay bandu.