Jared Leto z łowcą androidów

18 sierpnia 2016
ok. 1 minuta czytania

– Jesteśmy zachwyceni, że Jared Leto zgodził się zagrać kluczową rolę w sequelu „Łowcy androidów” – cieszą się producenci. – Jest fenomenalnym aktorem i wiemy, że stworzy wyjątkową, zapadającą w pamięć postać.

Akcja „Blade Runner 2” ma rozgrywać się kilkadziesiąt lat po historii z kultowego już dzieła science fiction.

Harrison Ford powróci do roli Ricka Deckarda. Dołączy do niego Ryan Gosling. Poza Fordem fani nie powinni jednak spodziewać się nikogo z oryginalnej obsady, w której znaleźli się Rutger Hauer, Sean Young czy Daryl Hannah. Udział potwierdzili natomiast Robin Wright, Dave Bautista, Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Carla Juri, Mackenzie Davis i Somalii Barkhad Abdi, a także Hiam Abbass oraz David Dastmalchian.

Za kamerą staje Denis Villeneuve, który zaprosił do współpracy operatora Rogera Deakinsa (razem zrealizowali „Sciario”). Ridley Scott, twórca „Łowcy androidów”, zostawił dla siebie rolę producenta wykonawczego. Scenariusz napisali Hampton Fancher, współtwórca obrazu z 1982 roku i Michael Green.

Premiera wyznaczona została na 6 października 2017 roku. Projekt powstaje dla wytwórni Warner Bros.

Jared Leto można obecnie podziwiać w roli Jokera w „Legionie samobójców”. Za rolę w dramacie „Witaj w klubie” gwiazdor otrzymał Oscara.

Leto jest także rockowym wokalistą, stojącym na czele kapeli 30 Seconds To Mars. Ostatnią płytą zespołu pozostaje „Love, Lust, Faith And Dreams” z 2013 roku.