Jarvis Cocker przedstawia „Save The Whale”

12 czerwca 2020
ok. 1 minuta czytania

Album ukaże się 17 lipca nakładem Rough Trade Records. Teledysk do „Save The Whale” został nakręcony przez Jarvisa Cockera w domu, podczas lockdownu.

– Tytuł pojawił się w mojej głowie, gdy wychodziłem z kina po obejrzeniu dokumentu Nicka Broomfielda „Marianne i Leonard: słowa miłości” – mówi o „Save The Whale” Jarvis. – Zdanie „Gładki świat, pomarszczony świat” dotyczy dziecięcego wspomnienia o chorobie: słyszałem szemranie dużego tłumu, któremu towarzyszył obraz linii (raczej jak obraz Patricka Caulfielda), na którym szybko zmieniały się wszystkie obiekty między gładkimi i bulwiastymi, a następnie cienkimi i pomarszczonymi. Kiedyś absolutnie mnie to przerażało. Co dziwne, Jason (nasz spec od elektroniki) powiedział, że ma podobne wspomnienie z dzieciństwa, tyle że widział czajnik otoczony psychodelicznymi konturami. Emma (nasza skrzypaczka i wokalistka) śpiewała „Smooth World, Wrinkly World” jako kołysankę dla swojej 18-miesięcznej córki.

Ten album to pierwsza oryginalna muzyka z Jarvisa Cockera od albumu „Further Complications” z 2009 roku.

JARV IS… to zespół, który tworzą: Jarvis Cocker (śpiew, gitara, instrumenty perkusyjne), Serafina Steer (harfa, instrumenty klawiszowe, wokal), Emma Smith (skrzypce, wokal), Andrew McKinney (bas, wokal), Jason Buckle (syntezator, elektronika) i Adam Betts (perkusja, instrumenty perkusyjne, wokal).

Pierwszy singiel z albumu „Must I Evolve?” został wydany w maju 2019 roku i pojawił się na wielu listach „10 najlepszych utworów roku”.