Jazzanova z Paulem Randolphem zagra też we Wrocławiu

25 lipca 2013
ok. 2 minut czytania

Jazzanova to nie tylko pochodzący z Berlina kolektyw didżejów i producentów, ale prawdziwa instytucja na światowej mapie szeroko pojętej muzyki elektronicznej.

Początki sięgają 1995 roku, kiedy to grupa didżejów skupionych wokół klubu Delicious Doughnuts Research postanowiła połączyć siły, by wykorzystać szerokie muzyczne horyzonty i podjąć się stworzenia nowej brzmieniowej jakości, jednocześnie odnosząc się z szacunkiem do gatunków muzycznych tradycyjnie uznawanych za taneczne lub okołotaneczne. W skład Jazzanowy wchodzą Alexander Barck, Claas Brieler, Roskow Kretschmann, Stefan Leisering, Axel Reinemer i Jürgen von Knoblauch.

Przełomem w karierze Jazzanovy był rok 1997, kiedy pierwszy singel, „Fedime’s Flight”, pojawił się w audycji cenionego prezentera BBC, Gillesa Petersona. Potem pojawiły się remiksy dla takich artystów jak 4hero, Koop, Men from the Nile czy Ian Pooley oraz kariery stricte didżejskie.

Publiczność będzie miała okazję spotkać się z Jazzanovą krótko po wydaniu przez grupę albumu „Funkhaus Studio Sessions!”, który stanowi wypadkową najlepszych utworów projektu zagranych na żywo, wybranych zarówno przez muzyków Jazzanovy, jak i najbardziej oddanych fanów. Na płycie znajduje się przekrój działalności kolektywu, od wspomnianego debiutu „Fedime’s Flight” po „Look What You’re Doin To Me” z albumu Of „All The Things” z 2008 roku.

Zestaw wypełnia czternaście utworów, w tym nowe kompozycje, jak „I Human”, napisany wraz z wokalista i basistą Paulem Randolphem, który wspierać będzie też formację podczas nadchodzącej trasy.

Bilety na koncert we Wrocławiu:
68 zł – do 1 października
85 zł – przedsprzedaż
100 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w bileteriach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn oraz online w sieciach: Biletin.pl oraz TicketPro.pl.