Jazzpospolita z Noviką

21 lutego 2017
ok. 2 minut czytania

– Na naszej nadchodzącej płycie „Humanizm” pojawi się dwójka gości – chwalą się artyści. – Tydzień temu zwróciliśmy Waszą uwagę na udział Pauliny Przybysz, dziś chcemy pochwalić się, że w utworze „Zakamarki” zaśpiewała dla nas wspaniała Novika.

Jak Novika – wokalistka, producentka, DJ-ka, dziennikarka – zabrzmiała we wspomnianym numerze, można się przekonać tutaj.

Longplay „Humanizm” ukaże się 17 marca.

Przybysz pojawia się w kawałku „Combination”. Fabularyzowany, niecodzienny klip do piosenki w reżyserii Piotra Smoleńskiego można obejrzeć pod tym adresem.

Dzień po premierze muzycy wyruszą w trasę promującą dzieło. Oto harmonogram:
18 marca – Lublin, Centrum Kultury
19 marca – Kielce, Bohomass Lab
24 marca – Wrocław, Stara Piwnica (support Water Boogie System)
25 marca – Poznań, CK Zamek (support Water Boogie System)
26 marca – Warszawa, Stodoła (support Water Boogie System)
30 marca – Zielona Góra, Jazzkino
31 marca – Opole, NCCP
1 kwietnia – Białystok, Fama
5 kwietnia – Kraków, Alchemia
6 kwietnia – Toruń, Lizard King
7 kwietnia – Gdynia Ucho
8 kwietnia – Elbląg, Mjazzga

Jazzpospolita, obecna na scenie od 2009 roku, stała się jednym z ciekawszych zjawisk muzycznych. Działając w niezmienionym czteroosobowym składzie – gitara, bas, klawisze, perkusja – wypracował własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobył liczną grupę fanów. Siłę Jazzpo – jak często o grupie mówią fani – stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z bardzo różnych kręgów i z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych i popowo-rockowych.