Jean Michel Jarre z Edwardem Snowdenem

6 maja 2016
ok. 2 minut czytania

– Napisałem szybki utwór techno przywołujący na myśl stałą i gorączkową produkcję danych oraz obsesyjne zbieranie coraz większych ilości informacji – opowiada o kompozycji artysta. – Następnie połączyłem muzykę z szalonym pościgiem i polowaniem za ludźmi takimi jak Edward Snowden.

– Jednym z przewijanych się na „Electronice” motywów jest niejasna relacja, którą posiadamy z technologią – dodaje Francuz. – Z jednej strony mamy cały świat w kieszeni, a z drugiej świat bez przerwy nas szpieguje. Edward Snowden stał się współczesnym bohaterem, nie dlatego, że mówi „stop”, ale dlatego, że zwraca uwagę, aby być ostrożnym w (wy)korzystaniu technologii. Nasza przyszłość potrzebuje takich odważnych ludzi jak on.

Numeru „Exit” można posłuchać pod tym adresem.

Kawałek promuje album „Electronica Vol 2: The Heart of Noise”, który ukazuje się dziś, 6 maja. Tym razem na płycie pojawili się Rone, Pet Shop Boys, Primal Scream, Edward Snowden, Julia Holter, Gary Numan, Jeff Mills, Peaches, Siriusmo, Yello, The Orb, Sebastien Tellier, Hans Zimmer, Cyndi Lauper i Christophe – wszyscy osobiście wybrani przez Jeana Michela Jarre’a, aby dokończyć jego dwuczęściowe dzieło „Electronica”.

W ramach promocji albumu Jarre odwiedzi Polskę i zagra 5 listopada w Atlas Arenie w Łodzi, a dzień później – 6 listopada w katowickim Spodku.

Edward Snowden to były pracownik NSA i CIA, który trafił na pierwsze strony gazet po tym, gdy ujawnił światu informacje na temat amerykańskich i brytyjskich rządowych programów inwigilowania obywateli.