Jedenastka ze „Stranger Things” i córka Jacksona w klipie The xx

29 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

Wideo do singla wyreżyserował Alasdair McLellan, a na ekranie pojawiają się Millie Bobby Brown (Jedenastka ze „Stranger Things”), Paris Jackson, Ashton Sanders, Ernesto Cervantes i Lulu. W wideo, które można obejrzeć tutaj, nie brakuje też muzyków The xx.

The xx wystąpią ostatniego dnia festiwalu Open’er w Gdyni, który potrwa do 1 lipca. Najnowsza płyta tria, „I See You”, której właśnie pochodzi „I Dare You”, ukazała się w styczniu 2017 roku. Niedawno do sprzedaży trafiła reedycja dzieła wzbogacona o dodatkowy materiał.

Zespół zadebiutował w 2009 roku doskonale przyjętym, imiennym albumem. Zgarnęli czołowe miejsca na listach podsumowujących rok w muzyce i zostali laureatami Mercury Music Prize. Album przyniósł kilka ważnych piosenek: „Islands”, „VCR” i „Crystalised”, a odpowiedzialny za produkcję Jamie xx stał się rozchwytywanym współpracownikiem gwiazd muzyki. Drugi longplay, „Coexist”, wydany w wrześniu 2012 przyniósł kolejne poruszające, melancholijne piosenki, intymne teksty i oszczędne produkcyjne smaczki, tworzące niezwykłą całość, gdzieś na styku nowoczesnej muzyki klubowej, R&B i alternatywy.

Millie Bobby Brown zakończyła prace nad drugim sezonem „Stranger Things” (premiera jesienią) i zajęta jest na planie nowej „Godzilli”.

Paris Jackson wystąpiła w serialu Lee Danielsa („Imperium”), „Star”, a także potwierdziła udział w filmi „Gringo” u boku Davida Oyelowo.