Jedynka Bob One

14 listopada 2008
ok. 1 minuta czytania

Chociaż jest to pierwszy album artysty, debiutował on już w 2001 roku z kolektywem Rainbow Hi-Fi, a następnie w soundsystemie Rub Pulse. W 2005 roku wydał pierwszy singel „Salam”, który stał się powerplayem w radiu BIS. Poza solowymi dokonaniami, muzyk współpracuje z Kadubrą i Wszystkimi Wschodami Słońca.

Krążek zawiera 16 utworów utrzymanych w klimacie nowoczesnego dancehallu z elementami hip-hopu, reggae, dubu i wycieczkami w bardziej elektroniczne brzmienia. Na płycie gościnnie pojawiają się Miodu (Jamal), Grizlee (Eastwest Rockers, Jamal), Jarex (Bakshish), Junior Stress oraz reprezentant libańskiej sceny – MC Moe.

Produkcją płyty zajął się jeden z najbardziej cenionych składów producenckich na polskiej scenie reggae – duet JuniorBwoy, w skład którego wchodzą muzycy zespołu Vavamuffin – Mothashipp i Jahcob Junior. Na albumie znalazły się również tracki utwory autorstwa Magiery, Mouse Studio, Łukasza Mroza oraz Piotrka Krakowskiego oraz autorskie remiksy Kadubry i stołecznego składu Ba-Lan Soundsystem.