Jeff Goldblum ogłasza drugi album

4 lipca 2019
ok. 1 minuta czytania

Ogłoszenie nastąpiło podczas pierwszego występu artysty na festiwalu Glastonbury, kiedy Jeff przyznał, że już od jakiegoś czasu pracuje w studio w Los Angeles nad nowym materiałem wspólnie z The Mildred Snitzer Orchestra. Płyta ukaże się jeszcze w tym roku.

– Praca nad kolejnym albumem pod okiem dobrych duchów z Decca Records dodaje mi skrzydeł – mówi Jeff Goldblum. – Niech mnie ktoś uszczypnie i powie, że to nie sen. Mam tylko nadzieję, że słuchacze doświadczą tego samego uczucia co ja, kiedy nagrywaliśmy album – niesamowitej radości.

Jeff Goldblum gra na fortepianie praktycznie przez całe życie i koncertuje ze swoim zespołem od ponad 30 lat. Jednak kluczowym momentem dla Goldbluma stał się wspólny występ z Gregorym Porterem w popularnym programie „The Graham Norton Show”. Wtedy to Jeff oczarował szefów wytwórni Decca, którzy natychmiast byli gotowi podpisać z nim kontrakt płytowy. W rezultacie powstał album zatytułowany „The Capitol Studio Sessions”, który wylądował na szczycie jazzowej listy najlepszych albumów w USA i Wielkiej Brytanii.

Jeff Goldblum zagrał ostatnio w filmach „Hotel Artemis” oraz „Jurassic World: Upadłe królestwo”.