Jęki i bzyki Mike’a Pattona, Blixy Bargelda i Carli Kihlstedt

7 października 2009
ok. 1 minuta czytania

Troje muzyków skomponowało utwory, które wykonane zostaną podczas koncertów w Nowym Jorku i San Francisco. W czasie występów widzowie wysłuchać będą mogli również dzieł Johna Butchera, Gino Robaira, Luciano Chessy, Ellen Fullman i innych kompozytorów z kręgu muzyki eksperymentalnej.

Utwory, które zaprezentowane zostaną podczas dwóch wieczorów, skomponowano na intonarumori, serię instrumentów skonstruowanych przez Luigiego Russolo. Szesnaście instrumentów wydaje dźwięki rzadko spotykane w zachodniej muzyce – jęki, bzyki, syki i odgłosy wybuchów.

Podczas koncertów które odbędą się 12 i 16 listopada na scenie nie zabraknie Carli Kihlstedt, a także Butchera, Robaira i Fullman. Patton i Bargeld nie znajdą się wśród występujących.

Mike Patton, legendarny frontman grupy Faith No More, odwiedził Polskę wraz z zespołem w lipcu 2009 roku.

Dyskografię Blixy Bargelda wieńczy nagrany z grupą Einstürzende Neubauten album „Alles wieder offen” z października 2007 roku.

Carla Kihlstedt znana jest najlepiej jako skrzypaczka i wokalistka zespołu Sleepytime Gorilla Museum. W roku 2008 artystka zarejestrowała w ramach projektu 2 Foot Yard album „Borrowed Arms”.