Jennifer Hudson śpiewa \”Respect\”. Nowy zwiastun biografii Arethy Franklin

19 maja 2021
ok. 1 minuta czytania

W obrazie śledzimy karierę Aretha Franklin od występów w kościele ojca, po status jednej z największych gwiazd muzyki. W nowym trailerze widzimy oczywiście Jennifer Hudson jako Arethę Franklin, Marca Marona w roli muzycznego producenta, Jerry\’ego Wexlera, Mary J. Blige wcielającą się Dinah Washington i Foresta Whitakera grającego ojca Arethy, pastora C.L. Franklina. Debiutująca na ekranie Skye Dakota Turner portretuje młodą Arethę Franklin.

Liesl Tommy wyreżyserował obraz na podstawie scenariusza Traceya Scotta Wilsona. Premiera oryginalnie planowana była na styczeń 2021 roku, ale przesunięto ją na 13 sierpnia.

Kariera Arethy Franklin rozpoczęła się w 1956 roku. Ogromną popularność Amerykanka zdobyła pod koniec lat 60. i na początku 70. XX wieku. Ma na koncie przeboje \”I Never Loved A Man (The Way I Love You)\”, \”Respect\”, \”Baby I Love You\”, \”Chain Of Fools\”, \”(Sweet Sweet Baby) Since You\’ve Been Gone\”, \”Think\”. W 1987 roku Aretha Franklin została pierwszą kobietą, która została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Piosenkarka zdobyła 20 nagród Grammy (w tym dwie honorowe) oraz miała 20 przebojów numer jeden na Billboard R&B Singles Chart. Aretha Franklin zmarła w 2018 roku. Miała 76 lat.