Jennifer Lawrence zarobi więcej niż Chris Pratt

18 czerwca 2015
ok. 1 minuta czytania

Lawrence i Pratt są jednymi z najpopularniejszych obecnie gwiazd Hollywoodu. 24-latka zyskała sławę za sprawą udziału w „Igrzyskach śmierci” czy „Pamiętniku pozytywnego myślenia”, a 35-latek dzięki rolom w „Strażnikach galaktyki” i „Jurassic World”. Jeśli jednak mierzyć wielkość gwiazd gażami, okazuje się, że ta Lawrence błyszczy znacznie mocniej. Aktorka dostanie za „Passengers” 20 milionów dolarów, czyli aż 8 więcej niż jej kolega po fachu. Pierwotnie Pratt miał dostać 10 milionów, ale po sukcesie „Jurassic World” stawka wzrosła o 2 miliony.

Głównym bohaterem „Passengers” będzie jeden z pasażerów promu transportującego tysiące ludzi do kolonii zlokalizowanej na odległej planecie. Błąd komputera sprawia, iż mężczyzna budzi się 90 lat przed dotarciem do celu. Przerażony wizją samotnej starości i śmierci postanawia przerwać hibernację jednej z pasażerek.

Autorem scenariusza „Passengers” jest Jon Spaihts („Doctor Strange”). Za produkcję odpowiadają Michael De Luca, Neal Moritz, Ori Marmur oraz Michael Maher i Stephen Hamel.