Jennifer Lopez w telewizyjnym musicalu

28 października 2016
ok. 2 minut czytania

– Broadwayowskie musicale wypełniały moje dzieciństwo – mówi aktorka i wokalistka. – A „Bye Bye Birdie” był jednym z moich ulubionych. Jestem dumna, że jestem częścią rodziny NBC.

– To był jej pomysł, by wziąć na warsztat ten klasyk i zmierzyć się z partiami wokalnymi i tanecznymi, które rozsławiła Chita Rivera – komentuje Bob Greenblatt z NBC.

„Bye Bye Birdie” nie po raz pierwszy gościć będzie na ekranie. Film z 1963 roku w reżyserii George’a Sidneya opowiadał historię gwiazdora w typie Elvisa Presleya – Conrada Birdie. Bohater idzie do wojska, ale zanim to nastąpi, jego agent organizuje mu udział w programie „The Ed Sullivan Show”, w którym Conrad ma „na pożegnanie” pocałować swoją fankę. Agent ma nadzieję, że rozgłos przyniesie jego podopiecznemu zysk, a także zachęci jego dziewczynę do wzięcia z nim ślubu. W obrazie wystąpili m.in.: Janet Leigh, Dick Van Dyke i Jesse Pearson. W 1995 roku powstała także jego wersja telewizyjna.

Lopez w telewizyjnym musicalu zagra Rose „Rosie” Alvarez. Harvey Fierstein przygotuje scenariusz na podstawie książki Michaela Stewarta. Craig Zadan i Neil Meron będą pełnić rolę producentów wykonawczych.

Premiera planowana jest na 2017 rok.

W najbliższej przyszłości Jennifer Lopez będzie pracować jako producentka wykonawcza programu tanecznego – „World of Dance”, a także potwierdziła udział w filmie o szefowej kartelu narkotykowego Griseldzie Blanco. Ostatni album Amerykanki, „A.K.A.”, miał premierę w czerwcu 2014 roku. Ostatnio można ją oglądać w serialu „Shades of Blue”.